Których języków obcych warto uczyć dziecko od maleńkości?

Naukę języków obcych warto rozpocząć jak najwcześniej. Kilkulatki każdego dnia uczą się nowych rzeczy, a ich umysły są niezwykle chłonne. Małe dzieci można uczyć każdego języka obcego, szczególnie jeśli pochodzą z rodzin dwujęzycznych, a nauka odbywa się w naturalny sposób. Gdy jednak nie mamy takiej możliwości, najlepiej będzie zacząć edukację od języków uznawanych za łatwe do nauki, a przy tym szeroko rozpowszechnionych.

nauka angielskiego

Język angielski dla dzieci

Bez wątpienia podstawowym językiem, którego warto uczyć najmłodszych, jest angielski. Posługuje się nim wiele osób, a znając go, możemy porozumieć się bez problemu niemal na całym świecie. Należy również do języków stosunkowo łatwych do przyswojenia. Bez wątpienia nauka angielskiego od najmłodszych lat zaprocentuje w późniejszym czasie. Ułatwi młodemu człowiekowi dalszą edukację, a także zapewni lepszy start w dorosłym życiu. Co więcej, angielski to język obcy obowiązkowy w przeważającej większości szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Wcześniejsze rozpoczęcie jego nauki może zatem sprawić, że w późniejszym czasie dziecku łatwiej będzie przyswoić zasady gramatyki, nie będzie też mieć problemów z prawidłową wymową.

Dlaczego warto uczyć maluchy języka hiszpańskiego?

Ze względu na łatwość przyswajania nowych języków przez małe dzieci, warto postawić na naukę więcej niż jednego z nich. W naszym językowym przedszkolu dla dzieci ze spektrum autyzmu w Warszawie obok angielskiego uczymy również języka hiszpańskiego, którym posługują się miliony ludzi na całym świecie. To dobry wybór nie tylko ze względu na rozpowszechnienie, a co za tym idzie przydatność w późniejszych latach, ale także na łatwość nauki. Hiszpański to język bardzo melodyjny, charakteryzujący się stosunkowo prostymi zasadami gramatycznymi. Małym dzieciom łatwiej będzie zapamiętać słowa i zdania w tym języku, ale również je czytać i zapisywać, gdyż zasady pisowni nie są skomplikowane.