Kilka sygnałów mówiących o tym, że maluch uwielbia swoje przedszkole

Gdy mamy oddają swojego szkraba do przedszkola są zawsze pełne obaw. Niepokoją się, czy ich wybrednemu maluchowi będą smakowały przedszkolne posiłki i czy dziecko nie będzie nudziło się w ciągu dnia, a co za tym idzie – czy nie będzie tęskniło za rodzicami. Jednak czasami okazuje się, że mimo trudnych pierwszych dni rozłąki maluch szybko adaptuje się do swojego nowego świata, a dzień bez przedszkola jest dla niego dniem straconym. Po czym poznać, że dziecko uwielbia swoje przedszkole i wręcz nie może bez niego żyć?

Maluch nie tęskni

Pierwszym sygnałem jest to, że dziecko bez problemu rozstaje się rano z mamą. Chociaż często przedszkola prywatne organizują różnego rodzaju programy pomagające maluchowi „wystartować” w przedszkolu, czasami okazuje się, że nie są one niezbędne. Dzieci, które lubią swoje towarzystwo, szybko nawiązują dobrą relację z paniami opiekunkami i mają zapewnione ciekawe zajęcia od rana, szybko angażują się w przedszkolne życie i zapominają o tym, że mama wróci po nie dopiero za kilka godzin. Jeśli więc Twój szkrab nie ma rano czasu, aby w przedszkolnym holu dać Ci pożegnalnego buziaka, a gdy go odbierasz, nie śpieszy się z wyjściem, możesz być z siebie dumna. Znalazłaś przedszkole, które dla dziecka stało się jego drugim domem.

Uśmiechnięte twarze dzieci

A w przedszkolu jest fajniej!

Maluch zakochany w swoim przedszkolu często o nim wspomina. Nie zdziw się więc, że zielona zupka w przedszkolu jest lepsza niż Twoja. Nie załamuj się, że „ciocia” Ania zna piosenkę o jeżu, a Ty nie. Nie smuć się, że dziecko chciałoby się bawić z Krzysiem z przedszkola w weekend, zamiast cieszyć się Twoim towarzystwem. Te wszystkie sygnały świadczą o tym, że szkrab po prostu tęskni już za poniedziałkiem i miejscem, które kręci się wokół dzieci i zabawy. Jeśli dziecko dużo mówi o swoich przyjaciołach z przedszkola, pozwól mu spędzać z nimi w więcej czasu. Zastanów się, czy wyprawiając urodziny dla malucha nie zaprosić jego rówieśników, rzecz jasna z rodzicami. Dzieciaki będą świetnie bawić się w swoim towarzystwie, a Ty możesz wymienić opinie o przedszkolu i porozmawiać o swoich ewentualnych wątpliwościach.