Czy przedszkole językowe to dobre rozwiązanie?

W przedszkolu najważniejsza jest zabawa i kontakty z rówieśnikami. W ten sposób maluch zdobywa umiejętności interpersonalne i rozwija szereg innych kompetencji niezbędnych w przyszłości. To właśnie poprzez zabawę może uczyć się wielu nowych rzeczy, w tym języków obcych. Kształtowanie kompetencji językowych na wczesnym etapie życia może być efektywne, dlatego też coraz więcej rodziców zastanawia się nad wyborem przedszkola językowego dla swojego dziecka. Czy takie rozwiązanie rzeczywiście jest korzystne?

 

Przedszkole językowe — czy to dobry pomysł?

W przedszkolu językowym większość zajęć odbywa się w języku obcym, dlatego też dziecko może się z nim oswoić już od najmłodszych lat, co będzie miało niewątpliwie duży wpływ na jego edukację w szkole. Trzeba jednak pamiętać, że nadal jest to nauka poprzez zabawę. Nie można oczekiwać, że przedszkolak po kilku miesiącach będzie płynnie mówił w danym języku.

W przedszkolu językowym maluch będzie miał kontakt nie tylko z językiem, ale również kulturą i obyczajami danego kraju, co dodatkowo wpłynie na jego rozwój i wiedzę. Każdy maluch, który sprawnie posługuje się językiem polskim, a więc nabył już podstawowe kompetencje z tego zakresu, z pewnością poradzi sobie w przedszkolu językowym, czerpiąc przy tym możliwie jak najwięcej korzyści. Tego typu placówki to doskonałe rozwiązanie dla dzieci z rodzin dwujęzycznych lub z rodzin, które mają za sobą lub planują długotrwały wyjazd zagraniczny.

 

Przedszkolaki z flagami państw

 

Jednak nie każde dziecko z łatwością odnajdzie się w tego typu przedszkolu, dlatego też, zanim podejmiesz decyzję o wyborze placówki, musisz dobrze poznać kompetencje i charakter swojego dziecka. Jeśli ma ono trudności z posługiwaniem się mową ojczystą, pobyt w przedszkolu językowym może przysporzyć mu dodatkowych trudności komunikacyjnych i stresu. Jeśli masz obawy lub wątpliwości, zawsze możesz porozmawiać z doświadczonymi pedagogami. W naszym przedszkolu zawsze zapewniamy wsparcie rodzicom i ich dzieciom, dlatego możesz zgłosić się do nas również w tej kwestii.


Języki obce w przedszkolu — nauka poprzez zabawę

Jak już zostało wspomniane, w przedszkolu nauka języka obcego odbywa się poprzez zabawę. Podczas zajęć maluchy mają okazję poznać piosenki, wierszyki, wyliczanki oraz “łamańce językowe”, które ułatwiają proces przyswajania języków. W naszym przedszkolu istnieje możliwość nauki języka angielskiego, którego znajomość współcześnie jest bardzo ważna, a także hiszpańskiego, który cieszy się obecnie coraz większą popularnością.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat naszego przedszkola językowego, zapraszamy do kontaktu.