• "musimy dostrzec cuda ukryte w dziecku
  i pomóc mu je rozwijać" Maria Montessori
 • Poznajemy hiszpański i angielski
 • "Pozwól dzieciom błądzić i radośnie dążyć do poprawy"
  Janusz Korczak
 • "Nie ma dzieci są ludzie"
  Janusz Korczak
 • "Mów dziecku że jest dobre, że może, że potrafi "
  Janusz Korczak
 • "zaufaj dziecku i szanuj je"
  Maria Montessori

Nasza kadra

Nauczyciele i współpracownicy
Jesteśmy grupą wykwalifikowanych nauczycieli, wychowawców oraz specjalistów, którzy kochają dzieci i swoją pracę.W naszym przedszkolu integracyjnym nauczyciel jest przede wszystkim pomocnikiem i przewodnikiem w indywidualnym rozwoju dziecka. Cele edukacyjne i wychowawcze realizujemy w sytuacjach codziennych, zarówno w zabawie, jak i podczas zajęć. Praca z dziećmi wymaga od nas doświadczenia oraz intuicji, ciągłego czuwania nad wychowankami, umiejętności ukazywania każdemu dziecku jego walorów, podkreślania jego pozytywnych cech. Ogromną wagę przywiązujemy do rozwoju osobowości dziecka, jego inteligencji emocjonalnej, zachowania przez nie autonomii i szacunku wobec samego siebie i innych dzieci, a także do kształcenia umiejętności społecznych.

Żaneta Hertzdyrektor przedszkola, pedagog rewalidacyjny, logopeda, terapeuta pedagogiczny, prowadziła również zajęcia z zakresu wyrównywania szans edukacyjnych, socjoterapeutka.

Opiekuje się, współpracującą z naszym przedszkolem, psychologiczno-pedagogiczną Poradnią ­ – MY. Wieloletnie doświadczenie w pracy terapeutycznej z dziećmi o różnorodnych potrzebach edukacyjnych pozwala jej zarówno świetnie zarządzać przedszkolem, jak i utrzymywać dobry kontakt z nauczycielami, dziećmi i z rodzicami.

Tel. kom.: 603- 194- 212
E-mail: z.hertz@razdwatrzymy.pl

Urszula Saniewskanauczyciel wychowawca, oligofrenopedagog.

Absolwentka pedagogiki Akademii Podlaskiej w Siedlcach oraz Podyplomowego Studium Wychowania Przedszkolnego. Z dziećmi pracuje od jedenastu lat, na początku, jako wolontariusz i wychowawca na wyjazdach kolonijnych, później, jako animator zabaw, pedagog. W naszym przedszkolu pracuje, jako wychowawca grupy, z powodzeniem przygotowuje dzieci do szkoły, nigdy nie brakuje jej zapału i energii do organizacji zarówno szalonych, jak i poważnych imprez.

Milena Dąbrowska – nauczyciel wychowawca, pedagog specjalny, prowadzi indywidualne zajęcia z zakresu wyrównywania szans edukacyjnych ( terapia pedagogiczna.)

Absolwentka edukacji elementarnej (edukacja wczesnoszkolna i wychowanie przedszkolne) w Akademii Humanistycznej im. Aleksandra Gieysztora w Pułtusku oraz biologii w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.Kurs kwalifikacyjny z zakresu oligofrenopedagogiki, kurs doskonalący zawodowo: modelowe doskonalenie zawodowe w dziedzinie IT dla animatorów życia społecznego. W Raz, dwa, trzy – MY pracuje czwarty rok.

Dorota Śniegucka - nauczyciel wychowawca, oligofrenopedagog

Licencjonowana absolwentka UW n wydziale pedagogicznym o specjalizacji nauczania przedszkolnego z nauczaniem początkowym, magister WSPZNP na kierunku pedagogika, o specjalności pedagogika wczesnoszkolna z terapią pedagogiczną.

Magdalena Korsakopiekun merytoryczny przedszkola.

Jest metodykiem stale współpracującym z Fundacją Rozwoju Dzieci im. Komeńskiego, gdzie przeprowadza liczne szkolenia i warsztaty, skierowane zarówno do nauczycieli, jak i rodziców. W naszej placówce wprowadziła system zasad współpracy z kadrą pedagogiczną oraz wypracowała standardy pracy z dzieckiem, m.in. w zakresie podejścia do żywienia oraz wypoczynku. U nas była metodykiem, nadzorującym dobór oraz sposób realizacji założeń programowych.

Marzena Rudzińska-Krzyżewska

„Dobry duch” przedszkola, tworzyła je od początku. Jest niezastąpiona. Każdego dnia, od świtu każdego wita z uśmiechem, pilnuje, aby wszystko było dopięte na ostatni guzik. Opiekuje się wydawaniem posiłków.

Sylwia Zawadzka - asystent nauczyciela.

absolwentka APS, licencjat na wydziale Nauk Pedagogicznych na kierunku pedagogika przedszkolna z edukacją wczesnoszkolną.

Paulina Nowaczyk - asystent wychowawcy, rytmik, logopeda

Magister Pedagogiki na APS, licencjat z zakresu animacji społeczno - kulturowych, dyplomowany logopeda, absolwentka szkoły muzycznej w klasie fortepianu.

Edyta Jaroszkiewicz - psycholog.

Magister psychologii SWPS w Warszawie, absolwentka Studium Terapii Rodziny, dyplomowany psychoterapeuta

Dorota Pąk fizjoterapeuta.

Pedagog ogólny, pedagog przedszkolny i wczesnoszkolny, terapeuta integracji sensorycznej, instruktor masażu Shantala. Ma doświadczenie w pracy z dziećmi w wieku od 2 do 10 lat, także z dziećmi autystycznymi. Diagnozuje i prowadzi terapię metodą integracji sensorycznej oraz zajęcia korekcyjne i ogólnorozwojowe z zastosowaniem metody Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne z dziećmi w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.
Tel. kom.: 664- 136- 190
E-mail: d.pak@razdwatrzymy.pl

Krystian Reinek - sprzątanie pomieszczeń i drobne prace naprawcze.