Co to jest przedszkole integracyjne?

Kiedy na świat przychodzi dziecko, chcemy mu zapewnić bezpieczny świat otoczony miłością. Staramy się być jak najlepszymi rodzicami, chcemy aby nasz maluch miał wszystko co najlepsze.

Zanim się obejrzymy, nasz maluch rozpocznie kolejną fantastyczną przygodę, tym razem z przedszkolem. Jako świadomi rodzice, zanim nasz szkrab pójdzie do właściwego przedszkola, chcemy wybrać odpowiednie miejsce, w którym będzie się czuł bezpiecznie, komfortowo, a także będzie mógł rozwijać swoje pasje. Jednak wybór prywatnego przedszkola nie należy do łatwych zadań. W zależności od miejscowości, wybór prywatnych placówek przedszkolnych jest ogromny. To co charakteryzuje profesjonalne przedszkole to dobra organizacja dnia, zapewniająca czas na naukę, która jest w formie zabawy, czas na odpoczynek oraz czas na wspólne zabawy ze wszystkimi dziećmi. W przedszkolu dzieci uczą się języków. Znajomość języka angielskiego jest obowiązkowa. Dzięki łatwości posługiwania się w języku angielskim, mamy łatwość podróżowania, korespondencji. Jednak warto pokazać dzieciom drugi język, np. język hiszpański, który jest bardzo popularny. Ciekawe zajęcia sportowe, plastyczne oraz organizowanie konkursów, są dodatkowym atutem profesjonalnego przedszkola. Jednak najważniejsze, jest to, aby dzieci uwielbiały spędzać czas w przedszkolu, czuły się jak u siebie w domu, bezpieczne, otoczone miłością i zaufaniem.

Dzieci z uniesionymi kciukami do góry

Przedszkole integracyjne

Przedszkole integracyjne jest świetnym rozwiązaniem dla każdego dziecka wymagające dodatkowej opieki i diagnostyki. Dzieci posiadające na różnym poziomie dysfunkcje, dzięki fachowej opiece i metodach pedagogicznych, posiadają indywidualnie dobraną terapię. Ciekawe zabawy pozwalają na możliwość wszechstronnego rozwoju dziecka na poziomie społecznym , psychicznym i umysłowym. Dodatkowo wspólna zabawa wszystkich dzieci, uczy szacunku i wyrozumiałości do siebie i pozostałych kolegów czy koleżanek. Jest to bardzo cenna lekcja życia.