• "zaufaj dziecku i szanuj je"
  Maria Montessori
 • "Pozwól dzieciom błądzić i radośnie dążyć do poprawy"
  Janusz Korczak
 • Poznajemy hiszpański i angielski
 • "musimy dostrzec cuda ukryte w dziecku
  i pomóc mu je rozwijać" Maria Montessori
 • "Mów dziecku że jest dobre, że może, że potrafi "
  Janusz Korczak
 • "Nie ma dzieci są ludzie"
  Janusz Korczak

Zalety przedszkola integracyjnego

Wybór odpowiedniego przedszkola jest bardzo ważny. Każdy rodzic chce dla swojego dziecka jak najlepiej, dlatego zanim podejmie decyzje dotyczącą wyboru konkretnego przedszkola, robi dokładne rozeznanie wśród przedszkoli i oferowanych zajęć.

Pamiętajmy, że przedszkole jest pierwszym etapem edukacji naszych pociech. To tutaj nawiązują się pierwsze przyjaźnie, wspólne zabawy i przygotowania do ciekawych przedstawień. W zależności od tego czy zaobserwowaliśmy u naszego dziecka zaburzenia sensoryczne czy społeczne warto zdecydować się na przedszkole integracyjnePlacówki integracyjne są wyjątkowym miejscem, ponieważ integrują dzieci pełnosprawne z niepełnosprawnymi. Zalet wyboru przedszkola integracyjnego jest mnóstwo. Mniejsza liczba dzieci w grupach jest bardziej przyjazna oraz daje poczucie bezpieczeństwa i komfortu dla dzieci. W grupach jest podwójna liczba wychowawców, którzy czuwają nad każdym dzieckiem. Taka sama podstawa programowa obowiązuje każde dziecko, a dzieci, które wymagają dodatkowej opieki i wsparcia otrzymują je, przez co łatwiej jest im przyswoić materiał. Niewątpliwie, przedszkola integracyjne są świetnym rozwiązaniem dla każdego dziecka. Dzieci zdrowe uczą się tolerancji i empatii. Jest to bardzo dobra lekcja życia. Dzieci niepełnosprawne są przygotowane i wdrażane do życia w społeczeństwie, a ich wzajemne towarzystwo wpływa rewelacyjnie na siebie, rozwój emocjonalny i społeczny. Nie zapominajmy również o mobilizacji do działania  wśród dzieci niepełnosprawnych. Ucząc się nawiązywania kontaktu z znajomości z rówieśnikami, nie boją się odtrącenia i samotności.

Odpowiednia kadra

Przedszkole integracyjne to przede wszystkim świetnie dobrana kadra pedagogów. Nauczyciele wychowania przedszkolnego są odpowiednio wykwalifikowani, posiadając różne specjalizacje. Sztab psychologów, logopedów, fizjoterapeutów jest w stanie pomóc nie tylko dzieciom niepełnosprawnym, ale również pełnosprawnym. Możliwość zwrócenia z pomocą się do specjalisty w przedszkolu, jest niezwykle ważne. Pomoc i wsparcie w rozwiązaniu problemów, to z pewnością dodatkowy atut wyboru przedszkoli integracyjnych.