Jakie są najbardziej popularne metody nauczania języka angielskiego w przedszkolach językowych?

W dzisiejszych czasach znajomość języków obcych jest bardzo ważna. Absolutną podstawą jest język angielski. W tym przypadku trzeba rozpocząć proces kształcenia najwcześniej jak to tylko możliwe, a więc od okresu przedszkolnego. Metody nauczania języka angielskiego w przedszkolu są różne. Podkreślić należy fakt, że nie każda sprawdzi się w określonej grupie. Trzeba wziąć pod uwagę potrzeby uczniów i ich cechy osobowościowe.

Metoda bezpośrednia

Zasadnicze znaczenie, jeżeli chodzi o nauczanie języka angielskiego ma metoda bezpośrednia. W tym przypadku w zapoznawaniu dzieci z nowym słownictwem nauczyciel wspiera się obrazkami, mimiką, a także demonstracją. Dzięki temu maluchy szybciej zapamiętują nowe wyrażenia.

Technika naturalna

Bardzo często stosuje się także metodę naturalną. Wówczas słuchanie obco brzmiących wypowiedzi pełni zasadniczą funkcję i pozwala na opanowanie języka obcego z uwzględnieniem ogólnego sensu zaistniałej sytuacji. Używa się zatem prostych wypowiedzi, które odnoszą się na przykład do historyjki obrazkowej.

Zamyślone elegancko ubrane dziecko w przedszkolu

Metoda polegająca na reagowaniu całym ciałem

Skuteczną metodą jest reagowanie całym ciałem. Stosując określone rozwiązanie, maluch na początku uczy się słuchać nowego języka, a w dalszej kolejności reagując ciałem, nabywa umiejętność rozumienia nauczyciela. Dla lepszego zapamiętania każde polecenie podparte jest właściwym zachowaniem. Co więcej, zostaje wykorzystywane również piosence, zabawie, czy ćwiczeniu.

Podkreślić należy fakt, że nauka języka angielskiego w przedszkolu jest to proces, który składa się z kilku faz. Wykorzystywanie zabaw językowych i ciekawych gier powoduje poprawę ogólnej sprawności językowej zarówno w sferze słuchania, jak i mówienia.